sobota 1. října 2016

Dlouhá cesta k designu

Nastal podzim, tudíž jsem si i já řekla, že je čas na změnu. Nadpis vypovídá, že na změnu designu, ale k mému podivu jsem změnila tak trochu i smýšlení o tomto blogu...

(aktualizace 12. 10. 2016 - odstraněn slider, zpomaloval načítání stránky)
 
Takže prvně asi povím pár slov k designu. Nikdy jsem články stejného typu jako je tento nepsala, přišlo mi to zbytečné... ale tím, že bych byla ráda, kdyby se alespoň někdo k této změně vyjádřil, neměl by to napsat kam.
Předchozí vzhled byl povedený (pokud to takto mohu říci) a jak jsem psala v jednom z prvních článků na tomto blogu, mně se líbil. Hodil se mi ke slonům jako blogu takovému, ale když jsem si představila, že zanedlouho už za okny nebude svítit slunce... Komu by se chtělo číst studený blog v zimě? Navíc hnědá je přívětivá a teplá barva, působí to tedy i z mého pohledu hned lépe. Dále jsem vzhled vytvářela podle toho, aby na čtení článku působil co nejklidněji, ale aby nebyl pouze bílý nebo černý. Aby působil zajímavě, ale jakmile se čtenář dostane k článku, nebude tu už nic rozptylujícího.
A jen tak mimo - předchozí jsem vytvářela sice asi 3 týdny pomocí úpravy šablony, ale na tomto jsem strávila daleko více času. Přesto zhruba za týden je už na blogu.

Teď můj další poznatek. Neměla jsem přemrštěné představy o tom, kdo se na tento blog vydá za mnou. Nicméně jsem očekávala, že 4 čtenáři se přemístí a napíší alespoň jeden komentář. Špatně. I tohle byla nesmyslná představa, nikdo z nich se tu neobjevil. Nehledě na ty ostatní, kteří se na blog.cz objevovali. Ani bych neřekla, že tolik čtenářů, které vlastně můj blog ani nezajímal, mi poskytl Autorský klub a témata týdne.
Abych nevykládala jen negativní věci, jsem hrozně ráda, že sem občas někdo zavítá. Zatím mi to tak snad i vyhovuje, můj blogspot má stále dost chyb, na kterých ještě musím zapracovat. A navíc mám v plánu oslovit nové čtenářstvo - na blog.cz jsem vydávala převážně svou literární tvorbu, tady ale bude větší místo i pro články jiné. Jako další plus pak vidím to, že čtenáře zde třeba bude můj blog doopravdy zajímat a nebudou sem chodit proto, že je to na hlavní stránce.

Co tedy říkáte novému designu?

Byla chyba, že jsem (stále částečně) odešla z blog.cz?

Reakce:

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji moc za případné komentáře. Odpovědi se dočkáte brzy :)
(Nezapomeňte přidat odkaz na svůj blog!)