pondělí 19. září 2016

Knižní výprodej

Pražská městská knihovna tento víkend opět pořádala akci, která by se spíše měla jmenovat "Pober co nejvíc knih". Tak to totiž vypadá, když se rozhlédnete kolem - všichni mají plnou tašku z Ikey nebo Kauflandu, někteří mají ty tašky dvě. A někteří plný kufr od auta.

Tato akce se konala už několikrát, ale abych přiznala, nikdy jsem z ní nebyla tak nadšená jako tentokrát. Vždycky jsem si našla jen pár knih (rozumějte 10), ale tentokrát jsem zvládla naplnit celou tašku sama.
Vlivem nepřívětivého počasí zde bylo poměrně málo lidí oproti zkušenostem z minula, takže se mezi uličkami sice všichni tísnili, ale alespoň se dalo normálně dýchat... nebo natáhnout/ohnout pro knihu.
Jak jsem výše zmínila, mně sestava knih tentokrát nadchla, nicméně od dvou lidí jsem už slyšela, že jindy je výběr knih lepší. A jednohlasně jsme se shodli, že tentokrát zde byly knihy žánrově zařaditelné do hororu, sci-fi nebo fantasy. Navíc tu bylo vždycky od jednoho titulu několik kusů, takže na jednu stranu bylo výhodné, že vaši vysněnou knihu nikdo nesebral vám přímo před nosem, nicméně už poněkolikáté číst stejné tituly bez ohledu na údajné řazení dle abecedy...
Upřímně... tentokrát jsem prošla i dětské oddělení. Až tak moc mě to nadchlo, jindy totiž zbaběle utíkám už po projití dvou uliček s beletrií. Knihy jsou pro mě sice dost důležité, ale neustálé objímání od batohů cizích lidí si nechám klidně utéct.
Abych tu nevyjmenovávala jen klady, musím říct, že jsem nenašla žádnou knihu do povinné četby. Ty se mi totiž většinou nevyplatí kupovat a v knihovnách často nejsou zrovna k dostání... Takže příště budu hledat tyto knihy. To jsem ještě neřekla?


V prosinci bude další knižní výprodej!


Reakce:

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji moc za případné komentáře. Odpovědi se dočkáte brzy :)
(Nezapomeňte přidat odkaz na svůj blog!)